[LinuxFocus-icon]
Strona Główna  |  Mapa Serwisu  |  Indeks  |  Szukaj

Nowości | Archiwum | Linki | O Nas

Witamy w wydaniu Marzec/Kwiecień 2003 LinuxFocus

[discussion] Obecnie wszyscy mówią o Linux'ie. Może wydawać Ci się, że tak było rok temu ale myślę, że zachodzą tu istotne zmiany. Jak dotąd ludzie z technicznym wykształceniem mówili o zaletach Linux'a. Wydaje się to zmieniać teraz.
Obserwuj swoich znajomych i kolegów lub samemu spójrz na ten artykuł "Banks Want to Swim With Penguin" z wired.com. Reuter przeniósł swój popularny Reuters Market Data System na Linux, a "grube ryby" świata finansiery takie jak Merrill Lynch, Morgan Stanley, Goldman Sachs ogłosili wspólnie znaczne rozszerzenie zastosowań Linux'a.

Ten trend będzie kontynuowany i zobaczymy "efekt śnieżnej kuli": Im więcej aplikacji będzie dostępnych dla Linux'a tym więcej ludzi będzie go używać i ten wzrost spowoduje przejście coraz większej ilości przedsiębiorstw do Linux'a. Wkońcu pozytywny trend ;)

-- Guido SocherArtykuły LinuxFocus.org

Administracja systemu

Articles at Linux Netmag
[LinuxNetmag.com]
Articles at Linux Gazette
[]

Projektowanie stron

Forum

Sprzęt

Programowanie

LinuxFocus Tip

Jak zezwolić na zdalny dostęp do dyskietki?

Większość dystrybucji Linux'a kontroluje prawa dostępu do urządzeń przez plik /etc/security/console.perms Zapewnia on np. tylko lokalnie zalogowany użytkownik może używać dzwięku, a twoi koledzy w tej samej sieći nie mogą używać twojego mikrofonu lub "robić hałasu". Jest to plik gdzie administrator może zezwolić komukolwiek używać dyskietki (np. z mtools). Poprostu zmień następującą linię i zamień 0600 na 0666. Pierwsza liczba to uprawnienia dla lokalnie zalogowanych użytkowników, druga jest używana gdy nikt nie jest zalogowany lokalnie:
<console>  0666 <floppy>     0666 root.floppy© 2003 LinuxFocus
Kliknij aby zobaczyć listę kontaktów ludzi tworzących LinuxFocus